w Katowicach

Pasowanie Na Czytelnika 2024

Pasowanie Na Czytelnika

2024

W dniach 10 i 24 kwietnia 2024 r. w bibliotece szkolnej przy ul. Józefowskiej odbyły się uroczystości „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy Ia i Ib . Podczas spotkań bibliotekarze omówili krótko regulamin biblioteki oraz kodeks czytelnika. Uczniowie chętnie brali udział w lekcjach. Oglądali krótki film o tym, jak powstaje książka i rozwiązywali test interaktywny. Dzieci ochoczo zgłaszały się, udzielały odpowiedzi na przygotowane dla nich zagadki. Następnie rozpoczęła się oficjalna część spotkania - uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na czytelnika. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy dla klas oraz Wyprawki Czytelnicze, które szkoła otrzymała z Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Organizatorami wydarzenia byli szkolni bibliotekarze.