w Katowicach

Ogólnopolski projekt „Mała książka – wielki człowiek”

Ogólnopolski projekt

„Mała książka – wielki człowiek”

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła otrzymała z Instytutu Książki Wyprawki Czytelnicze dla uczniów klas I w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt sfinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tego projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

W skład Wyprawki Czytelniczej weszły:

- „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak,

- „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – poradnik dla rodziców i opiekunów, mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania oraz zbiór rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

W naszej szkole wręczenie Wyprawek Czytelniczych pierwszoklasistom odbyło się podczas uroczystości pasowania na czytelnika w dniach 10 i 24 kwietnia 2024r.

Koordynatorami projektu byli szkolni bibliotekarze.